Alcohol

Alkohol

Opis:

W chemii, alkohol jest związkiem organicznym, w którym grupa hydroksylowa (-OH) jest przyłączona do atomu węgla grupy alkilowej lub podstawionej grupy alkilowej.
Spośród tych, etanol (C2H5OH) to rodzaj alkoholu znajdujący się w napojach alkoholowych, a w potocznym słowo oznacza alkohol, konkretnie etanol. Najpopularniejszą metodą produkowania alkoholu jest fermentacja cukrów (np cukier z winogron jest przekształcany w drodze fermentacji do etanolu do wina).
Etanol ogólnie unika się w preparatach kosmetycznych. Nie jest to szkodliwy składnik, ale jeśli stosuje się wysoki procent może wyschnąć na skórzę, jak to tworzy azeotrop z wodą.

W naszych preparatach jest stosowany w balsamie po goleniu, może on również znaleźć się w śladowych ilościach w kilku innych preparatach. W tym przypadku jest realizowane przez inne składniki preparatu kosmetycznego.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW