Aloe balbadensis Leaf Juice*

Sok z liścia aloe Barbadensis *

Opis:

Sok uzyskany z liścia Aloe barbadensis Miller (aloes). Daje efekt nawilżający i kojący, i to jest najczęściej stosowane w produktach nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej.

Opis rośliny:

Aloe Vera jest soczysta rośliną o bardzo krótkich łodygach, które rosną tylko do wysokości 80-100 cm . Liście są lancetowate, grube i mięsiste, zielone, szaro-zielone, z ząbkowanym brzegiem. Kwiaty są chodowane do 90 cm wysokości, każdy kwiat zwisające na żółtej rurce 2-3 cm długości.
Aloe Vera jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu i w uprawie w bezszronowym klimatcie. Gatunek ten wymaga dobrze odwodnionej piaszczystej gleby i umiarkowanego światła. Ma długą historię uprawy w całej suchych regionach tropikalnych i subtropikalnych świata, zarówno jako roślina ozdobna jak i w medycynie.


Aloe Vera jest stosowany zewnętrznie do leczenia różnych chorób skóry, takich jak skaleczenia, oparzenia i egzemy. Sok Aloe vera łagodzi ból i zmniejsza stan zapalny. Korzystne właściwości Aloesu można przypisać mukopolisacharydów obecnych w wewnętrznej żelu liścia, szczególnie acemannanu (acetylowane mannany). Żel Aloe Vera jest przydatny dla chorób suchej skóry, zwłaszcza wyprysku wokół oczu i wrażliwej skóry na twarzy. Artykuł opublikowane przez British Journal of General Practice sugeruje, że Aloes jest skuteczny w leczeniu grzybicy.
Naukowcy z Uniwersytetu Miguela Hernandeza w Alicante, Hiszpania, opracowali bez smaku, bezwonny i bezbarwny żel w oparciu o Aloe Vera, która przedłuża ochronę świeżych produktów, takich jak świeże owoce i rośliny strączkowe. Ten naturalny produkt jest bezpieczną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla syntetycznych środków konserwujących, takich jak dwutlenek siarki.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW