Arginine

Arginina

Opis:

Arginina jest warunkowo endogennym aminokwasem, to znaczy w większości przypadków mogą być wytwarzane przez organizm człowieka, a nie muszą być otrzymywane bezpośrednio przez dietę. Drogą biosyntezy jednak nie wytwarza się wystarczającej argininy, a niektóre nadal muszą być spożywane w diecie. Osobom, które mają złe odżywianie lub pewne warunki fizyczne można zalecić, aby zwiększyć spożycie produktów zawierających argininę. Arginina znajduje się w szerokiej gamie produktów spożywczych, w tym:

* rośliny strączkowe: kiełki pszenicy i mąki, gryka, muesli, płatki owsiane, orzechy (orzechy kokosowe, pekan, orzechy nerkowca, orzechy włoskie, migdały, orzechy brazylijskie, orzechy laskowe, pinenuts, orzeszki ziemne), nasiona (dynia, sezam, słonecznik), ciecierzyca, gotowana soja

* produkty zwierzęce: produkty mleczne (np twaróg, ricotta, mleko, jogurty, napoje białek serwatkowych), wołowina, wieprzowina (np boczek, szynka), drób (np kurczaka i indyka mięso światło), dziczyzna (np bażanty, przepiórki) , owoce morza (np halibuta, homara, łosoś, krewetki, ślimaki, tuńczyk)

Arginina wytwarza aktywność przeciwzapalną, ale także efekt "uwodnienia i normalizowania" . W połączeniu z kwasem glikolowym zapewnia wszystkie korzyści związane z alphahydroxycowymi kwasami w tym złuszczaniu komórek, zwiększeniu obrotów, jędrność skórze i zmniejszeniu przebarwień. Ale arginina robi to nie wywołując efektu kłócia, swędzenia i pieczenie z nawierzchni kwasowej.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW