Biotin

Biotyna

Opis:

Biotyna, znany również jako koenzym R, witamina B7 lub witamina H, jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, który występuje naturalnie w żywności. W kosmetykach i produktach higieny osobistej, biotyna jest wykorzystywana głównie w formułowaniu odżywek do włosów, szamponów i środków nawilżających.

Biotyna poprawia konsystencję kremów i dodaje ciało i połysk włosów. Biotyna ma właściwości nawilżające i wygładzające, a także może przyczynić się do poprawy łamliwych paznokci.

Szeroko stosowane w suplementach żywności i witaminy, biotyna odgrywa rolę we wzroście komórek. Niedobór biotyny może powodować wypadanie włosów, wysypkę, wysoki poziom cholesterolu i choróby serca. Orzechy, wątroba, soja i ryby są bogatym źródłem biotyny.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW