Butyrospermum parkii (Shea) butter*

Shea

Opis:

Naturalny tłuszcz otrzymywany z owoców drzew karite, Butyrospermum parkii. Zwany także karite masło, jest on powszechnie stosowany do nawilżania, do kremów do opalania, jako produkty oczyszczające, jako odżywki do włosów, toniki do włosów i szminki.
Masło Shea jest tradycyjnie używany w Afryce nie tylko jako olej do gotowania, ale także jako środek przeciwzapalny do artretyzmu, jako maśc do gojenia i płyn do pielęgnacji włosów i pielęgnacji skóry. Ostatnio w badaniach klinicznych stwierdzono że Masło Shea nawilża naskórek i zapobiega powstawaniu zmarszczek, łagodzi podrażnioną skórę i chronią skórę przed negatywnym działaniem czynników klimatycznych i UV. Masło Shea poprawia regenerację komórek i krążenie naczyń włosowatych , pomaga zapobiegać i zminimalizować rozstępy, stany zapalne i leczy blizny.

The Plant - Shea Nut

Butyrospermum Parkii, shea lub orzechów shea, (syn. Vitellaria paradoxa, B. paradoxa) jest drzewem rodzimych w Afryce, występujące w Mali, Kamerun, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Gwinea, Togo, Nigeria, Senegal, Sudan, Burkina Faso i Ugandy. Owoc shea składa się z cienkiego, kwaśnego, pożywnego miąższu, który otacza stosunkowo duży i bogato oleisty, z którego jest wyodrębnione masło shea.
Drzewo shea potrzebuje około 31 lat, aby osiągnąć dojrzałość.

Tradycyjny pokarm roślinny w Afryce.

Stosowany jest do przetwarzania nasion aby uzyskać masło shea. Pierwsza, zewnętrzna pulpa jest usuwana. Potem orzechy shea są łuskane; Tradycyjnie łuskanie odbywa się przy użyciu moździerza lub kruszenia powłoki kamieniem; Jednakże Universal Nut Sheller opracowało odpowiednią technologię, która zmniejsza znacznie ilość robocizny w łuskaniu Shea. Uzyskane po łuskaniu nasiona są następnie palone i mielone aby wyodrębnić oleje, które potem przyczyniają się do uzyskania masła shea.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW