Chamomile (Anthemis nobilis)

Rumianek

Opis:

Anthemis nobilis, powszechnie znany jako Roman Rumianek, rumianek, rumianek ogrodowy, przyziemna jabłoń, jest niską europejską rośliną która rośnie w suchych obszarach i wokół ogrodów i terenów uprawnych. Rośnie do ośmiu , dwunastu cali nad ziemią, składa się z wybitnie żółtych kwiatów. Czas kwitnienia jest czerwiec i lipiec.

Rumianek jest również stosowany jako kosmetyk, przede wszystkim do płukanek blond włosów.
Anodyne, przeciwskurczowe, aromatyczny, gorzki tonik pobudzający żołądek. Rumianek jest dobry przeciw wzdęciom i na kolkę, na niestrawności oraz na gorączkę i niepokój u dzieci. Również jest dobry do zmywania otwartych ran, na ukąszenia owadów i innych problemów skórnych. Olej rumianka może być stosowany wewnętrznie na skurcze kolki, skurcze żołądka. Jego lekki zapach jest słodki, ostry, owocowy i ziołowy. To sprawia, że jest popularny w aromaterapii, gdzie jest on stosowany jako środek uspokajający, aby zakończyć stres oraz wspomaga sen.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW