Crithmum Maritimum Extract

Skalna samphire

Opis:

Crithmum maritimum, jest jedynym gatunkiem rodzaju Crithmum. Jest to jadalna dzika roślina znajdująca się w regionach przybrzeżnych kontynentalnej części Wielkiej Brytanii. Termin samphire jest używany przez kilka niepowiązanych gatunków roślin przybrzeżnych.

W 17 wieku, Szekspir, opisuje niebezpieczne praktyki zbierania skalnej Samphire na klifach. "W połowie drogi w dół, awiesza się takie wałdy samphire; Straszny handel" W 19 wieku samphire był dostarczane w beczkach z wodą morską z wyspy Wight na rynek w Londynie pod koniec maja każdego roku.

W Anglii skalna samphire była uprawiana w ogrodach, gdzie rośnie szybko w lekkiej, żyznej ziemi. Uzyskanie materiału siewnego na rynku jest obecnie trudne, a w Wielkiej Brytanii usuwanie dzikich roślin jest zabronione według ustawy z 1982 roku.

Właściwości:

Ekstrakt dodawany jako nawilżający środek jak również posiada właściwości tonizujące i wzmacniające do produktów końcowych.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW