Dehydroxanthan gum

Guma dehydroksantanowa

Opis:

Dehydroxanthan guma jest produktem całkowicie naturalnej technologii. Guma ksantanowa (uwodniony analogowy) polisacharyd stosowana jako dodatek do żywności i modyfikator właściwości reologicznych. Jest wytwarzana w procesie fermentacji glukozy i sacharozy. 

W kosmetyce stosuje się do wytwarzania żeli wodnych zazwyczaj w połączeniu z glinką bentonitową. Jest wykorzystywana także w oleju-w-wodzie, aby pomóc ustabilizować kropelki oleju przeciw koalescencji. Ma właściwości nawilżające skórę.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW