Ethylhexyl palmitate

Palmitynian etyloheksylu

Opis:

Palmitynian etyloheksylu lub palmitynian oktylu jest estrem alkoholu 2-etyloheksylu (który występuje w olejkach eterycznych) i kwasu palmitynowego (otrzymany z drzew palmowych). Palmitynian etyloheksylu jest stosowany w kompozycjach kosmetycznych, jako rozpuszczalnik, środka przenoszenia, pigment, środek zwilżający i utrqalacz zmiękczający zapach.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW