Eugenol

Eugenol

Opis:

Jest to czysta, jasnożółta oleista ciecz wyodrębniona z niektórych olejków eterycznych zwłaszcza z olejku goździkowego, gałki muszkatołowej, cynamonu, bazylii, tataraku, ziela angielskiego i liścia laurowego. Jest słabo rozpuszczalna w wodzie i w rozpuszczalnikach organicznych. Ma przyjemny, ostry, goździkowy aromat. 

Jest stosowana jako utrwalacz w perfumach i aromatów. Może również działać jako lokalny środek antyseptyczny

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW