Farnesol

Farnezol

Opis:

Farnezol jest naturalnym związkiem organicznym, który jest nierozpuszczalny w wodzie, lecz miesza się z olejami. Jest to wyciąg z rumianku Palmarosa i olejków eterycznych.

Jest obecny w wielu olejkach eterycznych, takich jak geranium, neroli, cyklamenu, trawa cytrynowa, tuberozy, róża, piżmo, balsam i Tolu. Jest on stosowany w przemyśle perfumeryjnym do podkreślenia zapachów słodkich kwiatowych perfum. Jego sposób działania dla wzmocnienia perfum jest jako współ-rozpuszczalnika, który reguluje zmienność odorantów. Szczególnie stosuje się do bzu perfum.

Farnezol może zabijać bakterie, które sprawiają, że nasz pot staje się mniej nieprzyjemny, gdyż nie zamyka porów lub zatrzymać naturalny proces pocenia.
Farnezol sugerowano również stosować jako chemopreventative i przeciwnowotworowy środek.
W naszych kompozycjach może być wykonane jako składnik różnych olejków eterycznych.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW