Glyceryl Stearate

Stearynian glicerylu

Opis:

Emulgator roślinny. Stearynian glicerolu jest wykonany z gliceryny i kwasu stearynowego, kwasów tłuszczowych otrzymanych z oleju roślinnego (lub zwierzęcego) tłuszcze i oleje.

Stearynian glicerylu działa jak smar na powierzchni skóry, która nadaje skórze miękkość i gładkość . Hamuje również utratę wody ze skóry, tworząc barierę na powierzchni skóry. To przyczynia się do utworzenia emulsji przy zmniejszeniu napięcia powierzchniowego substancji emulgować.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW