Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract

Hydrolizowany ekstrakt z hibiskusa esculentus

Opis:

Pochodzi z Etiopii i części Erytrei a powszechnie uprawiana jest dziś na całych południowych regionach Stanów Zjednoczonych, jak również w wielu rejonach Indii Zachodnich. Roślina po rozpoczęciu ery chrzecijańskiej przeniesiona była na wschód.

Hibiscus esculentus to roślina zielna, liście w kształcie serca na łodydze wyprostowanej. Mała włoskowatość na łodydze może podrażniać skórę ludzką, dlatego należy zachować ostrożność podczas zbioru tych roślin. Roslina ta rosnie szybko. Znana jest także pod nazwą Bombo, Okura, Gambo, OCRA i gumbo.

Jest członkiem rodziny Mallow, a kwiat hibiskusa jest w kolorze żółtym o świetnym wyglądzie. Kolorowe kwiaty zaczynają zamieniać się w strąki okra w późnych miesiącach letnich i do wczesnej jesieni. Zazwyczaj roślina ta jest uprawiana rocznie. Hibiscus esculentus produkuje wydłużone zielone strąki, które są zbierane, gdy są niedojrzałe i miękkie. Stosowana jest do celów spożywczych przy gotowaniu gulaszu i zagęszcaniu zup lub sosów. Jest również smażona w głębokim tłuszczu jako dodatek podawana szczególnie w południowych stanach USA. Okra oferuje wysoką zawartość błonnika, pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi. Niestety, nie jest to popularne warzywo, częściowo ze względu na jego trudny proces pozyskiwania. Strączki muszą być zbierane, gdy są nie więcej niż pięć dni i nie mniej niż dwa dni dojrzewania, w przeciwnym razie stają się zbyt trudne do wykorzystania. W rzeczywistości, okra rosną dość szybko i powinny być zbierane w ciągu tygodnia od początku wyłaniają się z kwiatów. Ilość kalorii jest niska, pół szklanki okra zawiera zaledwie dwadzieścia pięć kalorii. Okra zawiera witaminę B6, jak kwas foliowy, przyczyniając się do jego wartości odżywczej.

Ze względu na swoją naturę śluzowatości, okra wiąże kwas żółciowego i toksyny przenoszone przez niego, jak i cholesterol. Hibiskus esculentus został więc wykorzystywany w zastosowaniach leczniczych ze względu na jego właściwości przeczyszczające. Hibiscus esculentus smaruje duże jelit, zapobiegając zaparciom . Okra jest często suszona do wykorzystania w późniejszym terminie, szczególnie w regionach, gdzie jego wartość odżywcza jest doceniana. Zazwyczaj ma to na celu dostarczenie środka zagęszczającego do zup i gulaszui do stosownia przez cały rok.

Dojrzałe nasiona pochodzące z okra mogą być prażone i stosowane jako substytut kawy. Chociaż smak jest zdecydowanie inny, jest to opcja. Dojrzałe nasiona mogą być również wykorzystywane do produkcji oleju jadalnego, coś, co jest często stosowana w krajach znajdujących się na Wschodzie, a także w krajach śródziemnomorskich.

Hydrolyzed Hibiscus esculentus wyciąg z tego znajduje się w szerokiej gamie kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, najbardziej w kremach korygujących, anti-aging oraz pod oczy. Ekstrahuje się ją za pomocą enzymów, kwasów, lub inną metodę hydrolizy. Ekstrakt ten powoduje że marszczenie zmniejsza do minimum, jak również zmniejsza skurczanie komórek mięśniowych.

Nasiona Hibiscus esculentus zawierają białka. Białka posiadaja budowę podobną do białek mleka. Badania wskazują, że te peptydy pochodzenia roślinnego posiadają zdolność minimalizacji skurczu mięśni, do dwudziestu czterech godzin. Białka znajdujące się w Hibiscus esculentus minimalizuja zmarszczki poprzez ujędrnienie i napinając skórę. Wyniki te występują po regularnym stosowaniu produktów zawierających kompleks oligopeptydy. Ponadto Myoxinol zawiera duże ilości kwasu linolowego, kwasu oleinowego, aminokwasy, polisacharydy, oraz dostarcza silnych przeciwutleniaczy zapobiegając starzeniu biologicznemu, które występuje z powodu promieni słonecznych UVA / UVB.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW