Myristyl Myristate

Mirystynian mirystylu

Opis:

100% naturalny, roślinny ester otrzymany z mieszaniny alkoholu mirystylowego i kwasu mirystynowego, stosowane jako ko-emulgator i środek zmętniający.
Kwas mirystynowy pochodzi od składnika muszkatołowego Myristica. Gałka muszkatołowa jest to 75% trimirystyny, poziom trójglicerydów kwasu mirystynowego. Poza gałki muszkatołowej, kwas mirystynowy występuje także w oleju palmowym, oleju kokosowym, tłuszczach i spermacetin, w krystalicznej frakcji ropy naftowej z kaszalota.
Mirystynian mirystylu daje naszym produktom jedwabistość.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW