Olea Europaea (Olive) Seed Powder

Oliwa - proszek z nasion

Opis:

Peeling koraliki wykonane z pestek z oliwek. Doskonałe medium naturalne do stosowania w złuszczeniu skóry. Wykonuje wszystkie właściwości oliwki.

Drzewo oliwne to wiecznie zielone drzewo lub krzew które pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, Azji i części Afryki. Jest krótkie i przysadziste i rzadko przekracza 8-15 metrów wysokości. Srebrzyste zielone liście są podłużne, o wymiarach 4-10 cm długości i 1-3 cm szerokości. Małe białe kwiaty, z czterema rozszczepami kielicha i corolla. Owocem jest mała oliwka 1-2.5 cm długości. Oliwki zbierane są gdy dopiero co zielenieją aby dojrzewać do bogatego fioletowego koloru (czarny z oliwek).

Oliwa jest jedną z najbardziej wymienianych w literaturze roślin. W Odysei Homera s, Odyseusz czołga się pod dwa pędy oliwek. Rzymski poeta Horacy wspomina w odniesieniu do własnej diety, którą opisuje jako bardzo proste: "Jak dla mnie, oliwki, karbowane i gładkie malwy zapewniają pożywienie".
Pan Monboddo komentuje w 1779 roku że oliwki jako jeden z produktów spożywczych preferowanych przez starożytnych, a jako jeden z najdoskonalszych produktów spożywczych.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW