Origanum dictamus (dictamus) extract*

Origanum dictamus - Ekstrakt

Opis:

Opatentowany składnik o właściwościach panaceum. Był on używany w medycynie w starożytnej Grecji jako środek przeciwzapalny aby złagodzić bóle żołądka i dolegliwości układu trawiennego. Badania pokazują, że jest to doskonały przeciwutleniacz zwalczający rodniki które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Posiada on również właściwości przeciwbakteryjne, które przyczyniają się do stabilności preparatów kosmetycznych.

ROŚLINA

Dictamo Origanum dictamnus (Dittany of Crete or Hop Marjoram)

Wieloletnia roślina, która rośnie o 20-30 cm (8-12 cm) wysokości.

Na Krecie i w Grecji symbolizuje narodziny i miłość. Nazwa lokalna na Krecie ("Love") wynika z faktu, że lubi rosnąć w bardzo stromych zboczach na skalistych górach Krety. Młodzieńcy aby pokazać swoją odwagę i miłość do swoich ukochanych ryzykując swoje życie zbierają je i oferują swoim wybrankom.

Hipokrates odkrył również właściwości kojenia bóli porodowych u kobiet. Aristotles w "historii zwierząt" zwraca uwagę, że dzikie zwierzęta spożywały tą roślinę celem wyleczenia ran dokonanych przez myśliwych. Roślina jest również wspomniana przez Dioscorides.

Dictamo stosowane jest w produktach BIOselect.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW