Paulinia cupana (Guarana) extract*

Guarana - Ekstrakt*

Opis:

Otrzymywany z nasion skorupy z roślin uprawianych w Brazylii.

Roślina - Guarana

Słowo guarana pochodzi od portugalskiego .

Guarana odgrywa ważną rolę w Tupi i Guarani brazylijskiej kultury. Według mitu sięga plemienia Satere-Maue, w którym to bóstwo guarana s zabija jedno dziecko we wsi. W celu konsolidacji wieśniaków, dobrotliwy Bóg wyrwał lewe oko dziecku i zasadził je w lesie, w wyniku tego powstała dzika róża guaran. Bóg wyrwał prawe oko dziecku i zasadził je w miejscu, dając udomowioną guarany.

Z tego robiło się herbatę przez mycie nasion, a następnie robi się z tego proszek. Proszek ugniata się na ciasto i formuje się w cylindry. Ten produkt jest znany jako chleba guarany lub kakao brazylijskie, które rozpuszcza się w gorącej wodzie razem z cukrem.

Guarana jest używany jako tradycyjny środek pobudzający, ale także w leczeniu przewlekłej biegunki, bóli głowy, depresji, zmęczenia i przewlekłej biegunki. Guarana jest stymulatorem centralnego układu nerwowego, krążenia i oddychania. Badania sugerują, że guarana przyczynia się do zmniejszenia masy ciała.

Badanie przeprowadzone przez Otobone wskazują, że wyciągi z nasion guarany mogą działać antydepresyjnie. Badanie to zostało przeprowadzone na szczurach, i nie wiadomo, czy ekstrakt z guarany podobny wpływ ma na ludzi. Badania na ludziach wykazały, że guarana poprawia koncentrację i wydajność pamięci. Spalanie tłuszczu efekt guarany jest dobrze znany wśród sportowców. Badania pokazują, że guarana ma pewien wpływ na metabolizm tłuszczów (poziom glikogenu mięśni wyższy i niższe poziomy mleczanów). Efekt ten jest związany z zawartością metyloksantyny guarany.

Guarana zmniejsza agregację płytek krwi, co zmniejsza ryzyko udaru i zawału serca. Liczne badania wykazały, że ekstrakt z guarany zmniejsza syntezę tromboksanu płytek krwi i hamuje agregację płytek krwi.

Poza tym kofeina, guarana pomaga chronić nasze komórki. Te związki fitochemiczne mają działanie przeciwnowotworowe, zmniejsza toksyczność niektórych związków chemicznych takich jak alkohol i substancje rakotwórcze i przyczynia się do ochrony naszego DNA.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW