Salvia Officinalis (Sage) Flower/Leaf/ Stem Water*

Szałwia - Woda z kwiatów/liści/łodyg*

Opis:

Co to jest?
Najliczniejszym składnikiem wszystkich preparatów kosmetycznych jest woda. Nie wszystkie jednak kosmetyki wykorzystóją tę samą wodę. W naszych kompozycjach używamy organiczną wodę kwiatową (HYDROSOL), która jest wodą pozostająca po destylacji Salvia officinalis (Sage).

Jak to działa?
Woda jest lekko zakwaszona, a to jest korzystne dla skóry i ciała. Zatem HYDROSOL działa jako leczenie stanów zapalnych . Bakterie nie znoszą dobrze środowisko kwaśne, dlatego kwaśne płyny takie jak ocet są dobrymi konserwantami produktów spożywczych, takich jak ogórki, Chile papryki i oliwki. Kwaśne środowisko jest cierpkie zatem Hydrosol jest przydatne w produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ ściąga, zwęża i kurczy tkanki skóry.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW