Sodium Lauryl Sulfoacetate

Sulfooctan laurylosodowy

Opis:

Sodium Lauryl Sulfoacetate jest to sól organiczna o słodkim, przyjemnym zapachu.
W przypadku stosowania w produktach kosmetycznych, zwiększa zdolność pienienia się i stabilizuje się. Pomaga również w tworzeniu się emulsji, przez zmniejszenie napięcia powierzchniowego substancji w przypadku zastsowania go w preparatach do pielęgnacji skóry.
W preparatach do pielęgnacji skóry, działa jako środek pieniący , a jako środek zwilżający w innych produktach kosmetycznych. Bardzo łagodne działanie drażniące może być dodatkowo osłabione w pewnych preparatach. Sodium Lauryl Sulfoacetate mogą być stosowane w kosmetykach i produktach higieny osobistej sprzedawanych w Europie, zgodnie z ogólnymi przepisami dyrektywy kosmetycznej Unii Europejskiej.

Pewne cechą laurylu sulfoacetate sodu jest to, że jest stosunkowo niehigroskopijny (nie absorbują wilgoci z powietrza) i jest odporny na hydrolizę (nie reagują z wodą w celu wytworzenia innych związków), nawet w wysokich temperaturach. Jest szczególnie stabilny w zakresie pH od 5,5 do 7,8. Laurylosulfooctan sodu ulega biodegradacji. Produkt ten ma dobre właściwości toksykologiczne, które sprawia, że ​​składnik ten stosowany jest do czyszczenia zębów (pasty do zębów),w szamponach, kremach, oczyszczających kostkach mydła do skóry wrażliwej i w żelach pod prysznic.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW