Sodium Phytate

Fitynian sodu

Opis:

Sól sodowa kwasu fitynowego. Kwas fitynowy występuje w naturze w nasionach zbóż i pochodzi z kukurydzy. Jest podstawową formą magazynowania fosforu w wielu tkankach roślinnych, zwłaszcza w nasionach i w otrębach.
Kwas fitynowy można uznać za phytonutrient, zapewniający działanie antyoksydacyjne. Może również zapobiegać raka jelita grubego poprzez zmniejszenie stresu oksydacyjnego w przewodzie pokarmowym.
Badacze obecnie uważają, że kwas fitynowy, znajdujący się w włóknach roślin strączkowych i zbóż, jest głównym składnikiem zapobiegającym rakowi okrężnicy i innych nowotworów.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW