Xanthan Gum

Guma ksantanowa

Opis:

Guma ksantanowa jest polisacharydem, stosowanym jako dodatek do żywności i modyfikator właściwości reologicznych.
Jest ona wytwarzana w procesie obejmującym fermentację glukozy i sacharozy.
W kosmetyce, stosuje się ją do wytwarzania żeli wodnych zazwyczaj w połączeniu z glinka bentonitową. Jest wykorzystywana także w oleju-w-wodzie, aby pomóc ustabilizować kropelki oleju przeciw koalescencji. Ma pewne właściwości nawilżające skórę.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW