Certyfikowane produkty ekologiczne marki BIOselect ® stworzono do całkowicie naturalnej i czystej pielęgnacji twarzy i ciała.

Produkty

Wykonane ze składników pochodzenia naturalnego i z wysokim procentem surowców kultury ekologicznej. Użyte składniki  są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Niepowtarzalne produkty, które zachwycają skutecznością i naturalnością. 

Unikalna kompozycja i naturalne składniki prosto z kreteńskich wzgórz

Receptury bio-kosmetyków oparte są na kolekcji najczystszych surowców ziołowych.

Głównym składnikiem, który zawarty jest w każdym kosmetyku BIOselect to Dictamelia®,. Jest to opatentowana infuzja oliwy z oliwek oraz wyciągu z roślinki o nazwie lebiodka kreteńska pozyskiwanych z własnej uprawy ekologicznej Bioselect. Właściwości lecznicze lebiodki kreteńskiej odkryto już w starożytności. Ciekawostką jest fakt że ponoć tylko lebiodka kreteńska rosnąca na wysokości około 400 m npm na Krecie zawiera właśnie te pożądane właściwości lecznicze.

Żaden z produktów organicznych z certyfikatem BIOselect® nie zawiera materiałów syntetycznych, produktów ropopochodnych, szkodliwych konserwantów, syntetycznych substancji zapachowych i barwników, etoksylatów, glikolu propylenowego, PEG, silikonów, parabenów ani innych chemicznych konserwantów, które mogą powodować trwałą i kumulującą się nadwrażliwość skóry a dodatkowo uważane są jako szkodliwe dla zdrowia. Łagodne konserwanty są ograniczone w ilości <2%, czyli znacznie poniżej standardowego limitu 5% ustalonego przez Organy Certyfikacji Organicznej COSMOS* dla produktów ekologicznych.

Doświadczony zespół profesjonalnych chemików, kosmetologów i wyspecjalizowanych znawców ziół łączy jeden i ten sam entuzjazm. Celem jest odkrywanie nowych pomysłów, aby zapewnić Ci najlepsze ekologiczne rozwiązania do pielęgnacji skóry i ciała.

W procesie produkcyjnym rozwijane są tradycyjne techniki, zawsze zachowując wysokie standardy jakości i kontrolę na wszystkich etapach produkcji. W ten sposób możemy być pewni, że produkty do pielęgnacji skóry BIOselect® stanowią kompletne rozwiązanie pielęgnacyjne dla całej rodziny.

Z natury, w trosce o zdrowe włosy i skórę

Unikalna kombinacja eko-składników

Główne składniki kosmetyków organicznych BIOselect®, takie jak ekstrakty ziołowe, oliwa z oliwek, olejki aromatyczne i olejki eteryczne, pochodzą w 100% z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Lebiodka kreteńska

Tzw. Dittana, (łac.) Origanum Dictamnus lub Erontas (w folklorze) jest rodzimą rośliną Krety i występuje w niedostępnych górskich obszarach wyspy. Na Krecie minojskiej i starożytnej Grecji była jedną z najważniejszych roślin leczniczych o wielu właściwościach.

Lebiodka jest uprawiana przez nasz doświadczony zespół w sposób naturalny i ekologiczny. Podczas kwitnienia jest przetwarzana w naszych nowoczesnych zakładach, nie stosując żadnych obróbek chemicznych.

Dictamelia

Dictamelia® to nasz opatentowany produkt, który jest głównym składnikiem wszystkich kosmetyków BIOselect®. Jest to wyjątkowa formuła, który tworzymy i stosujemy wyłącznie dla naszych produktów w specjalnych warunkach ekstrakcji i dojrzewania, aby zapewnić jak najkorzystniejsze właściwości lebiodki i oliwy z oliwek. 

Nr patentu 1006174, klasyfikacja międzynarodowa (INT. CL8): A61K 8/97.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest szczególnie zalecana do pielęgnacji cer bardzo wymagających, atopowych, alergicznych czy nadwrażliwych, bogata w przeciwutleniacze i witaminy (głównie A i E), odżywia skórę i pomaga zwiększyć jej jędrność i tonizację.

Połączenie lebiodki kreteńskiej i oliwy z oliwek było stosowane już w starożytnej Krecie jako środek na gojenie się ran, łagodzenie podrażnień i ogólną ochronę skóry, ze względu na jej właściwości antyseptyczne i regenerujące.

Wymogi i certyfikacje

Produkty Bioselect spełniają rygorystyczne normy międzynarodowej organizacji COSMOS*

Nawet łagodne konserwanty są ograniczone w ilości <2%, czyli znacznie poniżej standardowego limitu 5% ustalonego przez organy certyfikacji organicznej COSMOS* dla produktów ekologicznych.

Zalecane normy 
COSMOS*

 • max. 5% syntetycznych komponentów
 • min. 95% komponentów naturalnych
 • 95% składników z upraw rolnych muszą pochodzenia organicznego
 • min. 20% produktów Organicznych lub 10% w produktach do spłukiwania

Normy stosowane w BIOselect®

 • max. 2% syntetycznych komponentów
 • min. 99% komponentów naturalnych
 • 100% składników z upraw rolnych posiadają pochodzenie organiczne
 • Średnio 70% (w niektórych produktach 100%)

Certyfikacja COSMOS* gwarantuje:

 • Przyjazne dla środowiska procesy produkcji i przetwórstwa z poszanowaniem również zdrowia ludzkiego.
 • Opracowanie koncepcji zielonych chemikaliów
 • Odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych
 • Poszanowanie bioróżnorodności
 • Brak składników petrochemicznych (z wyjątkiem zatwierdzonych konserwantów): parabeny, fenoksyetanol, perfumy i syntetyczne barwniki
 • Brak GMO
 • Opakowania nadające się do recyklingu

Czym właściwie jest międzynarodowa organizacja certyfikująca COSMOS?

COSMOS to skrót od "COSMetic Organic and Natural Standard", który określa wymagania certyfikacyjne dla organicznych i naturalnych produktów kosmetycznych w Europie. Firmy muszą spełnić kryteria COSMOS, aby zapewnić konsumentów, że ich produkty są oryginalnymi kosmetykami organicznymi lub naturalnymi, produkowanymi zgodnie z najwyższymi możliwymi praktykami zrównoważonego rozwoju.

Standard COSMOS jest zarządzany przez międzynarodowe i niezależne stowarzyszenie non-profit - COSMOS AISBL z siedzibą w Brukseli i jest rozpoznawany przez przemysł kosmetyczny na całym świecie.

By dowiedzieć się więcej nt. organizacji użyj linka poniżej, który przekieruje do zewnętrzenej oficjalnej strony COSMOS.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stowarzyszone i nadzorujące międzynarodowe organizjacje bio-kosmetyczne