Dowiedz się więcej o historii BIOSELECT , filozofii i akredytacjach branżowych.

PRODUCENT

Inspiracją od początku działalności Bioselect jest pasja i zamiłowanie do starożytnych, naturalnych metod pielęgnacji ciała. W połączeniu z unikalnymi korzyściami kreteńskich produktów, firma Bioselect stworzyła pionierskie przedsiębiorstwo w sektorze pielęgnacyjnych bio-kosmetyków.

Lokalizacja firmy Bioselect na wyspie Kreta to nie przypadek. Zarówno flora jak i tradycja wyspy Krety przyczyniły się do rozwoju i produkcji kosmetyków Bioselect.

Lokalna tradycja siegajaca antyku, unikalne produkty naturalnego pochodzenia

Kreta to żyzna i urokliwa wyspa o łagodnym klimacie śródziemnomorskim i bogatym środowisku naturalnym. Wiele roślin i ziół występuje tylko na Krecie i są znane już od czasów starożytnych ze swoich wyjątkowych właściwości leczniczych i kosmetycznych. Pozyskiwane z nich organiczne składniki oferują łagodne, a jednocześnie kompletne i skuteczne rozwiązanie dla codziennych potrzeb pielęgnacyjnych.

To zainspirowało producentów do stworzenia bio-kosmetyków opartych na tradycji i nowoczesnej nauce. Naturalny urok greckiej ziemi, wyjątkowe zalety organicznych i naturalnych składników występujących wyłącznie na Krecie, a także naturalne środki upiększające zachowane od starożytności, były siłą napędową, która stworzyła BIOselect® Organic Cosmetics.

Historia firmy Bioselect

Innowacyjne produkty firmy Bioselect to ponad 20 lat doświadczenia w naturalnej pielęgnacji skóry i ciała.

Firma BIOselect ® powstała w 2002 r. w greckim miescie Rethymno, dzięki doświadczeniu w wytwarzaniu wysoce organicznych produktów. W 2005 r. znając potrzeby greckiego i światowego rynku kosmetyków organicznych, stworzyli linię certyfikowanych ekologicznych kosmetyków BIOselect®, która oferuje produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Firma, w krótkim okresie działalności stworzyła serię unikalnych i w pełni ekologicznie czystych kosmetyków. Każdy produkt Bioselect ® zawiera między innymi składnik o nazwie Dictamelia; dobrze znanej opatentowanej infuzji oliwy z oliwek ekstra virgin i roślinki o nazwie lebiodka kreteńska uprawianych metodami ekologicznymi.Zaletą naturalnych bio-kosmetyków jest fakt , że wszystkie składniki są aktywne co pozwala na uzyskanie pozytywnych wyników pielęgnacyjnych. Skóra łatwiej i skuteczniej poddaje się działaniom naturalnych składników niż w przypadku syntetycznych produktów które wywołują w skórze mechanizmy obronne.

Sprzedaż tej linii produktów rozpoczęła się na szeroką skalę w roku 2005 w Grecji w wybranych aptekach w Atenach, Salonikach, na Krecie, a także w sklepach z bio-produktami.


Bioselect to gwarancja satysfakcji z zakupu.

Sprzedaż poza granicami Grecji Firma Bioselect rozpoczęła w 2006 roku. Obecnie w ramach szerokiej współpracy międzynarodowej Firma Bioselect posiada dystrybutorów w: Anglii, Rosji, Danii, Włoszech, Litwie, Turcji, USA, Norwegii oraz Polsce.

Filozofia i doświadczony zespół pracowników

Inspiracją i podstawą filozofii Bioselect jest natura. 

Kosmetyki BIOselect® powstają z miłości i szacunku do środowiska oraz do naturalnych składników pozyskiwanych z wyspy Kreta. Produkty te powstają na podstawie starożytnych i trudnodostępnych receptur ze starannie selekcjonowanych naturalnych składników. Użyte surowce, nawet w środkach czyszczących są biodegradowalne a zatem przyjazne dla środowiska.

W procesie produkcyjnym rozwijane są tradycyjne techniki, zawsze zachowując wysokie standardy jakości . Każdy etap produkcji poddawany jest rygorystycznym kontrolom zarówno ze względu na jakość jak i ze względu na czystość ekologiczną. Kontrola ekologiczna rozpoczyna się już od prowadzonej przez Firmę Bioselect własnej uprawy roślin stosowanych do produkcji. W ten sposób możemy mieć pewność, że produkty do pielęgnacji skóry Bioselect® stanowią kompletne rozwiązanie pielęgnacyjne dla całej rodziny. Żaden z produktów Bioselect, certyfikowanych jako organiczne nie zawiera barwników syntetycznych czy perfum syntetycznych, alkilofenoli, glikolu propylenowego, PEG, pochodnych ropy (np. wazeliny) silikonów i innych chemicznych konserwantów (np. parabenów) które podrażniają skórę i są szkodliwe dla zdrowia.

Z bogatym dziedzictwem greckim i unikalnymi korzyściami kreteńskich produktów, oferowanych tylko przez kreteńską ziemię, stworzona jest firma BIOselect®, pionierskie greckie przedsiębiorstwo w sektorze pielęgnujących bio-kosmetyków.