Geraniol

Geraniol

Opis:

Geraniol jest monoterpenoidem i alkoholem. Jest to podstawowa część olejku różanego, olej Palmarosa i olej Citronella (typu Java). Występuje także w małych ilościach, w geranium, w cytrynie, i wielu innych olejkach eterycznych. Pojawia się jako blado-żółty jasny olej, który jest nierozpuszczalny w wodzie, lecz nierozpuszczalny w większości zwykłych rozpuszczalników organicznych. Ma zapach różanopodobny i jest powszechnie stosowany w perfumach. Jest on stosowany w smakach takich jak brzoskwinia, malina, grejpfrut, czerwonego jabłka, śliwki, limonki, pomarańczy, cytryny, arbuz, ananas i borówki

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW