Linalool

Linalol

Opis:

Linalool jest naturalnie występującym alkoholem chemicznym terpenów znaleźć go można w wielu kwiatach i roślinach przyprawowych z wielu zastosowań komercyjnych, z których większość opiera się na jej przyjemnym zapachu (kwiatowy, z odrobiną pikanterii).
Ponad 200 gatunków roślin wytwarzają linalol, głównie z rodziny Lamiaceae (mennice, pachnące zioła), Lauraceae (laury, cynamon, drzewo różane) oraz Rutaceae (owoce cytrusowe), ale także brzozy drzew i innych roślin, od tropikalnego do północnych stref klimatycznych. Stwierdzono również że występuje w niektórych grzybach.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW