Macadamia Ternifolia Seed Oil

Orzech Makadamia - Olej z nasion*

Opis:

Olej macadamia (lub orzech macadamia olej) jest nielotnym olejem wyciskanym z nakrętki drzewa macadamia (Macadamia Integrifolia), native Australian nakrętki. Olej macadamia jest czasami stosowany w przemyśle spożywczym do smażenia lub jako olej sałatkowy, oraz w preparatach kosmetycznych jako środek zmiękczający lub zapachowy utrwalacz.

Olej macadamia zawiera około 60% kwasu oleinowego, 19% kwasu palmitoleinowego, 1-3% kwasu linolowego i 1-2% kwasu alfa-linolowego. Niektóre odmiany zawierają mniej więcej równe omega-6 i omega-3. Macadamia hoduje się w wielu częściach świata.Olej wykazuje właściwości chemiczne typowe dla oleju roślinnego triglicerydów. Jest to również bardzo stabilny ze względu na jego małą zawartość wielonienasyconych tłuszczów.

Plej macadamia jest ciekły w temperaturze pokojowej. Oczyszczony olej jest klarowny, lekko bursztynowy o lekko orzechowym zapachu. Jest możliwe, aby udoskonalić go do pełnej przejrzystości, ale słaby zapach orzechów macadamia pozostaje.

Bogaty, poduszkowaty skinfeel Olej macadamia i wysoka stabilność oksydacyjna sprawiają, że szczególnie nadaje się do ciężkich kremów i preparatów suncare. Pochodne oleju makadamia w kosmetyce obejmują lekki zmiękczający macadamiate etylu i wodę rozpuszczalne PEG-16 glicerydów macadamia.

Olej macadamia to doskonały zamiennik dla oleju botanicznych norek w większości zastosowań. Służy również do pielęgnacji włosów.

Olej macadamia o nazwie INCI jest olejem z nasion ternifolia macadamia.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW