Mentha piperita (Peppermint) oil*

Mięta pieprzowa

Opis:

Peppermint jest niekiedy uważany za najstarszą na świecie roślinę w medycynie, a dowody archeologiczne jej zastosowania medycznego sięgają co najmniej tak daleko jak dziesięć tysięcy lat temu.

Ma wysoką zawartość mentolu, i jest często używany jako przyprawa w herbatach, lodach, słodyczach, gumy do żucia i pasty do zębów. Olej zawiera również estry mentonu i mentylu. Jest to najstarszy i najbardziej popularny smak miętowej słodyczy. Peppermint można znaleźć również w szamponach i mydłach, które nadają włosom zapach miętowy i wywołują uczucie chłodu na skórze.

Peppermint Oil jest zalecany na: trądzik, Aerophagy, zapalenie stawów, ukąszenia - owadów, wzdęcia, zapalenie oskrzeli, siniaki, Candida albicans, Rak owrzodzenia, katar, opryszczka, zaparcia, torbiele, łupież, zapalenie skóry, cukrzyca, biegunka , problemy trawienne, zawroty głowy, niestrawność, omdlenia, zmęczenie, gorączka, grypa ,nudności, zapalenie żołądka, bóle głowy , liszajec, impotencja, Infekcja skóry, zespół jelita drażliwego, żółtaczka, zaburzenia czynności wątroby, Lumbago, Miesiączka, psychiczne zmęczenie, poranne mdłości, śwince, bóle mięśni, zaburzenia układu nerwowego , nerwobóle, bóle stawów i mięśni, pasożyty - jelitowe, pryszcze, zatrucia - żołądkowo-jelitowe, świąd, gorączka reumatyczna, reumatyzm, grzybica, swędzenie skóry , obrzęk, skurcze żołądka, Opalenizna, drżenie, wrzody, wymioty i osłabienie.

Roslina - Mentha Piperita

Roślina jest obecnie powszechna w uprawie we wszystkich regionach świata.

Jest to wieloletnia roślina zielna rhizomatous rośnie do 30-90 cm (12-35 cali) wysokości, kwadratowa w przekroju poprzecznym.

Kłącza są rozchylone, mięsiste i gołe korzenie włókniste. Liście są od 4-9 cm (1.6-3.5 cala) długości i 1,5-4 cm (0.59-1.6) w cm szerokości, ciemnozielone z czerwonawymi żyłami i z ostrym wierzchołkiem o grubych zębatych. Liście i łodygi są zwykle lekko owłosione.

Kwiaty są fioletowe, 6-8 mm (0.24-0.31 in) długości, z czterema koronami około 5 mm (0,20 cala) średnicy; są one spiralne (verticillasters) wokół pnia, tworząc grube, tępe kolce. Kwitnie od połowy do końca lata. Liczba chromosomów jest zmienna, z 2n zliczeń 66, 72, 84 i 120.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW