Microcrystalline Cellulose

Celuloza mikrokrystaliczna

Opis:

Jak sama nazwa wskazuje, jest w zasadzie Celuloza mikrokrystaliczna i pochodzi z wysokiej jakości masy celulozowej. Podczas gdy celuloza jest najobficiej materiałem organicznym, mikrokrystaliczna celuloza może pochodzić ze specjalnych klas celulozy alfa.
Jest to biały, bezwonny, bez smaku, bardzo sypki proszek, który jest stosunkowo wolny od zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Jest metabolicznie obojętny, i ma doskonałą zdolność wchłaniania wody.
W naszych kompozycjach stosuje się jako stabilizator emulsji, oraz modyfikatora lepkości.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW