Tilia Cordata (Linden) Flower Extract*

Lipa - ekstrakt z kwiatu

Opis:

Naturalny składnik smakowy z kwiatów drzewa uprawianych w Europie i USA. Powszechnie stosowany w wielu preparatach kosmetycznych. Ekstrakt z kwiatów lipy daje ukojenie oraz nawilża i ściaga skórę. Ekstrakt z lipy jest często dodawany do soli do kąpieli i w kremach uspokajających podrażnioną skórę.

Roślina - Linden (Tilia cordata)

Gatunki Tilia rosną w klimacie umiarkowanym na północy. Są to drzewa liściaste (liście zrzuca sezonowo), który może urosnąć do wysokości 90 stóp i może żyć nawet 1000 lat. Wystepują dwa gatunki : jeden zwany Tilia cordata o małych liściach tzw lipa Europejska znana również jako lipa zimowa i drugi platyphyllos Tilia o dużych liściach które wcześnie kwitnienie , tzw letnie lipy. Oba gatunki są często sadzone jako drzewa ozdobne wzdłuż ulic miasta. W zależności od gatunku, ich zapach jest różny. Suszone kwiaty są lekko słodkie i lepkie.Linden herbata ma przyjemny smak, częściowo z uwagi na aromatyczny olejek lotney znajdujący się w kwiatach.

Linden, zioło pochodzące z różnych gatunków Tilia, został wykorzystany w europejskiej medycynie ludowej od wieków w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.

Tilia cordata kwiatów jest stosowany w przeziębieniach, kaszlu, gorączce, infekcji, zapaleniu, wysokime ciśnieniu krwi, bólach głowy (w szczególności migreny), jako środek moczopędny (zwiększa produkcję moczu), rozkurczowe (zmniejsza skurcz mięśni gładkich) i uspokajający. Uelastycznia również system żylny (żyły i kapilary) .

Liście Tilia cordata są wykorzystywane do zwiększenia pocenia się (przydatny w razie gorączki), ale zmniejsza nocne poty.

Drewno cordata tilia stosuje się do leczenia zaburzeń i cellulitis (zapalenie skóry i tkanki otaczającej miękkiej) wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Węgiel Tilia cordata jest spożywana w leczeniu zaburzeń jelitowych i stosowany miejscowo w leczeniu obrzęku (obrzęk) lub w infekcji (takie jak zapalenie tkanki łącznej lub wrzodów) w części dolnej. Również tonizuje i pomaga usuwać przebarwienia na skórze.

Zastrzeżenie:

Informacje zawarte w powyższym opisie są powszechnie znane i pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak arkusze danych, specjalistycznych książek, publikacji naukowych, wpisy do Encyklopedii i publikacji internetowych. Został on przygotowany z zamiarem zebrania wiedzy w jednym dokumencie i dla ułatwienia zrozumienia charakteru składników kosmetyków.
Bioselect ani Bioselect Polska nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność wszelkich informacji, ujawnionych w niniejszym dokumencie.
Bioselect przetestowała swoje produkty i może zagwarantować ich bezpieczeństwo tylko wtedy, gdy są używane zgodnie z instrukcją użytkowania która znajduje się w opakowaniu Bioselect i Bioselect Shop Serwisu. Nie możemy zagwarantować właściwości każdego składnika osobno.

ENCYKLOPEDIA SKŁADNIKÓW